اخبار

3 تصور متداول غلط در مورد مهاجرت به کانادا

کانادا یک مقصد محبوب برای مهاجرت است، به همین دلیل باید مراقب اطلاعات غلط باشید.

یکی از منابع این اطلاعات غلط، افراد سودجو و دروغین هستند که از مهاجران بالقوه سوء استفاده کرده و وعده‌های اغراق‌آمیزی مانند تضمین اقامت دائم (PR) پس از ورود به کانادا با مجوز کار یا پیدا کردن شغل به محض رسیدن به کانادا می‌دهند.

متأسفانه، چنین وعده‌های اغراق‌آمیزی به ندرت درست است. برای مثال:

  • دریافت اقامت دائم بعد از تحصیل: تحصیل در کانادا تضمینی برای دریافت اقامت دائم (PR) نیست. مجوز کار پس از فارغ التحصیلی (PGWP) به شما امکان می دهد تا تجربه کاری کسب کنید تا واجد شرایط برنامه های اقامت دائم مانند Express Entry یا برنامه های نامزدی استانی (PNP) شوید.
  • ازدواج با یک شهروند کانادایی: ازدواج با یک کانادایی به شما به طور خودکار تابعیت نمی دهد. همسر کانادایی شما باید برای شما برای اقامت دائم (PR) اسپانسر شود که این روند می تواند تا یک سال طول بکشد. در حالی که منتظر هستید، می توانید ویزای بازدید کننده و مجوز کار باز برای همسر (Spousal Open Work Permit) دریافت کنید.
  • پیدا کردن شغل: در حالی که کانادا فرصت های شغلی زیادی دارد، پیدا کردن کار ممکن است زمان بر باشد، به خصوص اگر تجربه، تحصیلات یا مهارت های زبانی کانادایی نداشته باشید. برخی از زمینه های مورد تقاضا عبارتند از مراقبت های بهداشتی، STEM (علوم، فناوری، مهندسی و ریاضی)، مشاغل فنی و کشاورزی. علاوه بر این، برخی از مشاغل نیاز به مجوزهای استانی دارند، بنابراین تأیید مدارک تحصیلی یا کاری خارجی می تواند زمان بیشتری را به خود اختصاص دهد.

کانادا بیش از 100 مسیر مهاجرتی ارائه می دهد. برای یافتن بهترین مسیری که برای شما مناسب است، با ما در کاوک سفیر آپادانا در ارتباط باشید.

کانادا با داشتن بالاترین سوابق هدف مهاجرتی، از افراد با مهارت ها و زمینه های مختلف استقبال می کند و ما در این مسیر قدم به قدم همراه شما هستیم.

مهم: این خلاصه بر زمانی که برای پیدا کردن شغل در کانادا به ویژه برای افراد دارای مدارک تحصیلی بین المللی طول می کشد، تأکید می کند. همچنین به چالش اضافی برای به دست آوردن مجوزهای استانی برای مشاغل خاص اشاره می کند.

نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا