پیکاپ پاسپورت

شرکت کاوک سفیر آپادانا با ارائه خدمات پیکاپ ویزا به کشورهای مختلف از جمله کانادا، آمریکا و انگلیس، به مشتریان خود این امکان را می‌دهد تا به سرعت و با نرخ مناسب ویزای مورد نیاز خود را بدست آورند. این خدمات از طریق کارگزاران با تجربه و قابل اعتماد ارائه می‌شود.

پیکاپ به چه معنی است؟

 

کلمه پیکاپ (Pickup) در اصطلاح انگلیسی به معنی برداشتن و یا تحویل گرفتن چیزی و یا کسی است. اما در صنعت توریسم و مهاجرت این کلمه معنی دیگری دارد. برای ورود به کشورهای دیگر نیاز به اخذ ویزا و به بیان دیگر اجازه ورود خواهید داشت.


برای بسیاری از افرادی که قصد ادامه زندگی یا تحصیل در کشورهایی مانند آمریکا و کانادا را دارند و به دنبال اخذ ویزا هستند، مفهوم خدمات پیکاپ در فرایند اخذ ویزا ممکن است از قبل مشخص باشد. اما برای کسانی که هنوز با این مفاهیم آشنا نیستند یا قصد مهاجرت در آینده را دارند، می‌توان به زبان ساده‌تری درباره پیکاپ ویزا و پیکاپ پاسپورت صحبت کرد.


وقتی از امکان پیکاپ استفاده می‌کنید، به این معناست که به یک فرد یا شرکت اجازه می‌دهید وظیفه رساندن پاسپورتتان به سفارت و دریافت پاسپورت با ویزای مورد نیاز را به عهده بگیرد. به عبارت دیگر، شما نیازی ندارید به صورت شخصی به سفارت یا کنسولگری مراجعه کنید، بلکه این وظیفه به کسی که شما به او وکالت می‌دهید سپرده می‌شود تا این فرآیند را برای شما انجام دهد.

پیکاپ ویزا

پیکاپ ویزا به عنوان یکی از خدمات مهم در صنعت مهاجرت و گردشگری، به معنای انجام فرآیند‌های مربوط به درخواست ویزا توسط یک نماینده یا کارگزار ویژه است. این خدمات برای افرادی که به کشورهایی مانند آمریکا و کانادا می‌خواهند مهاجرت کنند و نیاز به ویزا دارند، بسیار اهمیت دارد.

وقتی که شما به یک کشور می‌خواهید مهاجرت کنید و نیاز به ویزا دارید، ممکن است سفارت یا کنسولگری آن کشور در کشور محل اقامت شما وجود نداشته باشد. در این صورت، شما می‌توانید از خدمات پیکاپ ویزا استفاده کنید. در این روند، شما وکالت پرونده‌تان را به یک کارگزار معتبر می‌سپارید و او به جای شما فرآیند اخذ ویزا را انجام می‌دهد. پس از تایید ویزای شما توسط مقامات مربوطه، ویزای شما به نماینده یا کارگزار ارسال می‌شود که سپس آن را به شما تحویل می‌دهد.

با استفاده از خدمات پیکاپ ویزا، شما نیازی ندارید که به طور شخصی به سفارت یا کنسولگری مراجعه کنید و می‌توانید این فرآیند را به‌طور کامل از راه دور انجام دهید. این خدمات به شما امکان می‌دهند تا در کوتاه‌ترین زمان ممکن و با کمترین زحمت، ویزای مورد نیاز برای مهاجرت یا سفر خود را بدست آورید.

پیکاپ ویزا و چه تفاوتی با پیکاپ پاسپورت دارد؟

در واقع، اصطلاح‌های “پیکاپ پاسپورت” و “پیکاپ ویزا” به‌طور کلی به یک مفهوم اشاره می‌کنند و در بسیاری از موارد به جای یکدیگر استفاده می‌شوند. این دو اصطلاح برای توصیف فرآیندی استفاده می‌شوند که شخص متقاضی ویزا یا پاسپورت خود را به یک نماینده یا کارگزار معتبر واگذار می‌کند تا فرآیند اخذ ویزا یا دریافت پاسپورت را به جای خود انجام دهد.

در این فرآیند، متقاضی ویزا یا پاسپورت مجوز می‌دهد که کارگزار معتبری به جای او این فرآیند را انجام دهد. پس از اتمام این فرآیند، ویزای یا پاسپورت بازگردانده شده و به متقاضی تحویل داده می‌شود. به‌عبارت دیگر، این فرآیند می‌تواند به عنوان “پیکاپ ویزا” یا “پیکاپ پاسپورت” نامیده شود، بدون اینکه تفاوت معنایی معنی‌داری بین این دو اصطلاح وجود داشته باشد.

آیا برای دریافت پاسپورت به حضور شخص نیاز است؟

همانطور که بالاتر ذکر کردیم، دریافت پاسپورت با استفاده از خدمات پیکاپ یک فرآیند است که نیازی به حضور شخص در سفارت یا کنسولگری مربوطه ندارد.

 در واقع هنگامی که پاسخ درخواست ویزا، از طریق ایمیل به اطلاع شما می رسد، شما باید با در دست داشتن پرینت ایمیل و پاسپورت خود به سفارت کشور مربوطه مراجعه کرده و نسبت به الصاق ویزا اقدام نماید. 

بسیاری از افراد به دلیل محدودیت‌های زمانی و یا صرفه‌جویی در هزینه‌ها ترجیح می دهند که به یک نماینده یا کارگزار معتبر وکالت دهید تا پاسپورت شما را دریافت کرده و ویزای مورد نیاز را درج نماید، بدون اینکه شما به صورت شخصی حضور داشته باشید. 

پس از انجام این فرآیند، پاسپورت شما بازگردانده می‌شود و به شما تحویل داده می‌شود، بدون نیاز به حضور فیزیکی شما در سفارت یا کنسولگری.

 این فرآیند از طریق وکالت‌های قانونی و معتبر انجام می‌شود که با انجام تمام مراحل لازم، پاسپورت شما را دریافت و به شما تحویل می‌دهند.

برای چه کشورهایی می‌توان پیکاپ پاسپورت گرفت؟

 

توانایی دریافت پاسپورت از سفارت یا کنسولگری کشور دیگری در ایران، به وابستگی به روابط دیپلماتیک بین ایران و آن کشور خاص، و همچنین وجود هرگونه توافقات یا ترتیبات مربوطه است. در حال حاضر به دلایل گوناگون برخی کشورها دارای سفارت‌خانه یا کنسولگری فعال در کشورمان نیستند. که از مهم ترین آن ها کشورهای آمریکا، کانادا و انگلیس که در ایران سفارت خانه ندارند، که در صورتی که کشور مقصدتان در ایران سفارت خانه نداشته باشد برای گرفتن ویزای خود باید به سفارت‌خانه یا کنسولگری آن‌ها در سایر کشورها مراجعه نمایید.

از آنجایی که تعداد متقاضیان ورود به این کشورها بسیار زیاد است و با توجه به هزینه های بالای سفر و وقت گیر بودن آن، عموما مسافران ترجیح می دهند که از خدمات پیکاپ ویزا استفاده کنند.

شرایط اقدام برای پیکاپ پاسپورت کاوک سفیر آپادانا

خدمات پیکاپ پاسپورت به عنوان یکی از اصلی‌ترین خدمات کاوک سفیر، از اهمیت بسیاری برای ما چه از لحاظ تسریع حداکثری و چه از لحاظ کیفیت خدمات برخوردار است.

عموما بعد از اینکه نامه پاس رکوئست شما آمو و شما ویزا شدید، شما باید در مهلت قانونی یک ماهه ای که زمان دارید با مراجعه به کاوک سفیر آپادانا و تحویل پاسپورت خود به ما بسته به سفارت مد نظر در فاصله‌ای حدودا ۱۰ روز تا دو هفته کاری  نسبت به دریافت پاسپورت ممهور به مهر سفارت مدنظر اقدام نمایند. در ادامه شرایط پیکاپ ویزای ۳ کشور کانادا، آمریکا و انگلیس توسط کاوک سفیر آپادانا مورد بررسی قرار خواهد گرفت.

پیکاپ ویزای کانادا از ترکیه

مجموعه کاوک سفیر آپادانا جهت پیکاپ ویزای کانادا از ترکیه پاسپورت متقاضیان را در روزهای فرد هفته به سفارت این کشور در ترکیه رسانده و بعد از انجام کلیه امور اداری، پاسپورت شخص متقاضی به تهران فرستاده شده و تحویل شخص خواهد شد. پیکاپ ویزای کانادا از ترکیه از طریق دو شهر مختلف انجام می‌شود.

پیکاپ ویزای کانادا از امارات

در صورتی که برای اخذ ویزای کانادا از طریق سفارت این کشور در امارات اقدام کرده باشید باز هم می‌توانید از خدمات پیکاپ پاسپورت کاوک سفیر آپادانا بهره‌مند شوید. پیکاپ ویزای کانادا از امارات و از طریق شهرهای دبی و ابوظبی به طور روزانه انجام شده و حدودا دو هفته طول خواهد کشید تا پاسپورت مهرخورده به شخص متقاضی ویزا تحویل داده شود.

پیکاپ ویزای آمریکا از ترکیه

ما جهت پیکاپ ویزای آمریکا از ترکیه روزهای یکشنبه، سه‌شنبه و پنج‌شنبه اقدام به ارسال پاسپورت متقاضیان به سفارت آمریکا در آنکارا می‌کند. پس از اتمام یافتن اقدامات اداری مربوطه پاسپورت مهر خورده شخص متقاضی با اولین پرواز به تهران بازگردانده خواهد شد. این فرآنید به طور معمول دو هفته به طول می‌انجامد.

پیکاپ ویزای آمریکا از امارات

در فرآیند پیکاپ ویزای آمریکا از امارات کاوک سفیر آپادانا هر روز پاسپورت افراد متقاضی را به سفارت آمریکا در شهر دوبی ارسال می‌کند. پس از انجام و تکمیل امور اداری، پاسپورت شخص متقاضی به تهران ارسال شده و تحویل وی خواهد شد. این فرآیند نیز حدودا دو هفته طول خواهد کشید.

پیکاپ ویزای آمریکا از ارمنستان

مجموعه کاوک سفیر آپادانا خدمات مربوط به پیکاپ ویزای آمریکا را از طریق کشور ارمنستان نیز انجام می‌دهد. بعد از ارسال پاسپورت شما به ارمنستان با پروازهای هفتگی به طور معمول ۱۰ روز زمان خواهد برد تا امور اداری مربوطه انجام شده و پاسپورت به شما بازگردانده شود.

پیکاپ ویزای انگلیس از ترکیه

پیکاپ ویزای انگلیس از ترکیه توسط ما به دو شیوه یک‌طرفه و دوطرفه انجام می‌شود. برای انجام این کار پاسپورت افراد متقاضی سه روز در هفته به سفارت انگلیس در ترکیه ارسال شده و بعد از انجام امور اداری و بازگشت به تهران به شخص متقاضی تحویل داده خواهد شد.

پیکاپ ویزای انگلیس از امارات

اگر برای گرفتن ویزای انگلیس از طریق سفارت‌خانه این کشور در شهر دبی اقدام کرده باشید می‌توانید از خدمات پیکاپ ویزای کاوک سفیر آپادانا بهره‌مند شوید. ارسال پاسپورت متقاضیان به دبی هر روزه از طریق پست انجام شده و فرآیند آن به طور معمول دو هفته زمان می‌برد. با توجه به هزینه‌هایی که برای پرواز به کشورهای همسایه از جمله ترکیه، امارات و ارمنستان و اقامت در این کشورها به منظور تحویل دادن و گرفتن پاسپورت وجود دارد اکثر متقاضیان از خدمات پیکاپ پاسپورت استفاده می‌کنند.

 

خدمات پیکاپ کاملا مقرون‌به‌صرفه بوده و باعث صرفه‌جویی در وقت و هزینه افراد خواهد شد. مجموعه کاوک سفیر آپادانا با برخورداری از کارشناسان باتجربه در زمینه پیکاپ بهترین و سریع‌ترین خدمات را در این زمینه ارائه می‌کند. برای اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید.

دکمه بازگشت به بالا

Reset password

Enter your email address and we will send you a link to change your password.

Get started with your account

to save your favourite homes and more

Sign up with email

Get started with your account

to save your favourite homes and more

By clicking the «SIGN UP» button you agree to the Terms of Use and Privacy Policy
Powered by Estatik