اخبار

اداره مهاجرت، پناهندگان و شهروندی کانادا (IRCC) ممکن است درخواست شما برای اجازه کار پس از فارغ‌التحصیلی (PGWP) را به دلایل مختلفی رد کند!

اجازه‌های کار پس از فارغ‌التحصیلی (PGWP) یکی از روش‌های محبوب برای دانشجویان بین‌المللی جهت کسب تجربه کاری در کانادا پس از فارغ‌التحصیلی از یک مؤسسه یادگیری تعیین شده (DLI) هستند.

این تجربه کاری می‌تواند به دلایل بسیاری ارزشمند باشد، از جمله این که به دانشجویان بین‌المللی کمک می‌کند تا شرایط لازم برای بسیاری از برنامه‌های اقامت دائم را به دست آورند.

اخیراً، PGWPها در اخبار مهاجرت کانادا به دلیل تغییرات پیشنهادی در شرایط دریافت این مجوزها مورد توجه قرار گرفته‌اند. به طور مشخص، اخیراً فاش شده است که مقامات مهاجرت در هر دو سطح فدرال و محلی (استانی/قلمرویی) در حال بررسی تغییر شرایط دریافت PGWP به نحوی هستند که “[صدور PGWPها را با نیازهای بازار کار] در سراسر کانادا هماهنگ کند.” با این حال، هیچ تغییر رسمی اعلام نشده است.

دانشجویان بین‌المللی باید به یاد داشته باشند که PGWPها هرگز پس از فارغ‌التحصیلی تضمین نشده‌اند. این بدان معناست که IRCC به هر دانشجوی بین‌المللی یک PGWP نمی‌دهد صرفاً به دلیل اینکه از یک برنامه واجد شرایط در یک DLI کانادایی با موفقیت فارغ‌التحصیل شده‌اند. در واقع، دلایل بسیاری وجود دارد که ممکن است باعث شود اداره مهاجرت، پناهندگان و شهروندی کانادا (IRCC) درخواست PGWP یک متقاضی را رد کند.
برای دریافت اجازه کار پس از فارغ‌التحصیلی (PGWP) در کانادا، فارغ‌التحصیلان بین‌المللی باید معیارهای واجد شرایط بودن سخت‌گیرانه‌ای را رعایت کنند:

1. معیارهای واجد شرایط بودن:
– تکمیل یک برنامه واجد شرایط PGWP که حداقل هشت ماه در یک مؤسسه یادگیری تعیین‌شده (DLI) کانادایی طول بکشد.
– تحصیل به صورت تمام‌وقت به جز در ترم آخر.
– تکمیل برنامه‌ای که منجر به دریافت مدرک، دیپلم یا گواهینامه شود.
– فارغ‌التحصیلی از یک مؤسسه آموزش عالی واجد شرایط.
– فارغ‌التحصیلان برنامه‌های فنی یا آموزشی کبک باید معیارهای اضافی تعیین‌شده توسط IRCC را برآورده کنند.

عدم رعایت این معیارها منجر به رد درخواست خواهد شد.

2. مدارک مورد نیاز:
– ارائه یکی از مدارک زیر به همراه درخواست PGWP:
– یک نامه رسمی از DLI که تأیید می‌کند برنامه تحصیلی تکمیل شده است.
– یک ریزنمرات رسمی از DLI.
– یک کپی از ریزنمرات از وب‌سایت DLI.

عدم ارائه هر یک از این مدارک می‌تواند منجر به رد درخواست شود.

3. فاصله توضیح‌داده‌نشده در تحصیل:
– دانشجویان باید به صورت رسمی درخواست مرخصی تحصیلی کنند یا هر گونه فاصله در تحصیل را توضیح دهند. فاصله‌های بدون مجوز می‌تواند منجر به رد درخواست شود.

4. **ارائه دیرهنگام درخواست**:
– درخواست باید ظرف ۱۸۰ روز از دریافت نمرات نهایی از DLI ارائه شود. درخواست‌های دیرهنگام رد خواهند شد.

5. عدم حفظ وضعیت قانونی:
– اطمینان حاصل شود که اجازه تحصیل در دوره ۱۸۰ روزه درخواست معتبر است.
– اگر اجازه تحصیل قبل از درخواست منقضی شود، دانشجویان باید وضعیت خود را بازیابی کنند یا از کانادا خارج شده و از خارج از کشور درخواست دهند.
– اگر اجازه تحصیل پس از درخواست ولی قبل از تصمیم‌گیری منقضی شود، دانشجویان می‌توانند به عنوان مقیم موقت در کانادا بمانند و اگر در زمان تحصیل مجاز به کار خارج از دانشگاه بودند، به کار خود ادامه دهند.

نقض شرایط ویزای دانشجویی یا اقامت بیش از حد مجاز نیز می‌تواند منجر به رد درخواست PGWP شود.

نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا