مهاجرت به کانادا

مهاجرت به کانادا از طریق کار

یکی از راه های مهاجرت به کانادا، اخذ اقامت کانادا از طریق کار می باشد. پیدا کردن کار در کشور کانادا از طریق برنامه مهاجرتی Express entry یا Federal skilled worker امکانپذیر است. این برنامه مهاجرتی دارای یک سیستم امتیازبندی می باشد. این سیستم امتیازبندی متناسب با نیاز کشور کانادا به نیروهای شغلی طراحی شده است. بنابراین قبل از هر اقدامی میبایست در جدول مشاغل مورد نیاز کانادا برسی کنید که رشته تحصیلی شما دارای امتیاز است. شما همچنین میتوانید از طریق سطح مدرک تحصیلی، مدرک زبان ( انگلیسی و فرانسه)، سابقه کاری و سن خود نیز امتیازاتی کسب کنید. برای اینکه بتوانید مرحله اول این گزینش را به اتمام برسانید و وارد مرحله بعد یعنی pool یا استخر شوید میبایست حداقل 67 امتیاز کسب کنید (حداکثر امتیاز 100).

سیستم امتیازبندی استخر متفاوت بوده و حداکثر امتیاز در آنجا 1200 امتیاز میباشد. چنانچه امتیاز شما در استخر از 450 کمتر باشد پرونده شما مورد بررسی قرار نمیگیرد. در صورتی که امتیاز شما بالاتر از 450 باشد مورد بررسی قرار گرفته و در صورت دارا بودن شرایط اخذ اقامت کانادا از طریق کار باشید از استخر خارج می شوید.

ویزای کار موقت کارگران خارجی

چهار دسته کارگر خارجی مورد نیاز است:

  • کارگران کشاورزی فصلی

  • برنامه های نگهداری و پرستاری

  • کارگران کم مهارت

  • کارگران با مهارت بالا

نرخ بیکاری در کانادا در حال حاضر در پایین ترین سطح خود قرار دارد. کارفرمایان کانادایی در صورت رویارویی با کمبود نیروی کار در کانادا به استخدام کارگران خارجی روی می آورند.  البته به راحتی قادر به استخدام نیروی کارگر خارجی نخواهند بود. برای این منظور میبایست اثبات شود که چنین نیروی کاری در بین شهروندان کانادا و یا کسانی که اقامت دائم کانادا را دارند وجود ندارد. در اینصورت IRCC با استخدام کارگر خارجی موافقت می نماید. کارفرما قادر خواهد بود یک پیشنهاد شغلی مصوب برای شما ارسال کند و بدنبال آن شما میتوانید با ویزای کار WORK PERMIT و یا TFWP که ویزای موقت کار مبتنی بر پیشنهاد شغلی میباشند وارد خاک کانادا شوید. البته در این روش شما از ابتدا دارای اقامت دائم کانادا نخواهید بود، بلکه ویزای موقت کانادا دریافت میکنید. به اینصورت که با فراهم کردن مدارک ویزای کار کانادا و ارائه آن به اداره مهاجرت تقاضای ویزای کار کانادا میکنید. مدت ویزای کار کانادا شما متناسب است با مدت استخدام شما که توسط کارفرما تعیین شده است. شما پس از طی سالهای تعیین شده قادر خواهید بور تقاضای اخذ اقامت دائم کانادا بدهید.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا