Furnished apartments for rent

مخارج زندگی در کانادا

همانطور که آمار جهانی نشان میدهد زندگی در کشور کانادا از کیفیت بسیار بالایی برخوردار است و به همین دلیل اخذ اقامت کانادا آرزوی بسیاری از مهاجران است. با نگاهی به فهرست رتبه بندیهای جهانی به راحتی میتوان دلیل علاقه مردم جهان به مهاجرت به کانادا را دریافت. کشور کانادا به لحاظ سطح زندگی و امور رفاهی، امنیت و موارد دیگری همچون آزادی در رده های بالای فهرست جهانی قرار دارد. وضعیت کار و توجه به حقوق کارمندان، تحصیل و خدمات پزشکی رایگان برای شهروندان کانادایی نیز از دیگر دلایل بالا بودن کیفیت زندگی در کشور کانادا به شمار می آیند.

بدون شک یکی از مواردی که قبل از مهاجرت به کانادا یا هر کشور دیگری میبایست در نظر گرفت، برآورد هزینه های زندگی در آن کشور است. در اینجا تلاش کرده ایم هزینه های زندگی در کانادا را برای آگاهی متقاضیان مهاجرت به کانادا و اخذ اقامت کانادا ارائه دهیم.

هزینه خرید مسکن و اجاره آپارتمان در کانادا

یکی از عمده ترین هزینه هایی که پیش از مهاجرت به کانادا میبایست در نظر بگیرید هزینه خرید مسکن و یا اجاره مسکن در کاناداست. هزینه مسکن در کانادا با توجه به شهری که در آن زندگی میکنید، موقعیت مکانی، دسترسی به سیستم حمل و نقل عمومی و امکانات رفاهی آن متفاوت میباشد. اما بطور کلی خانه هایی که در مرکز شهر قرار داشته باشند گرانتر از خانه هایی هستند که در حومه شهر واقع باشند. بنابراین جهت صرفه جویی در هزینه میتوانید به دنبال خانه ای در حومه شهر بگردید.

در شهرهای بزرگی مثل ونکوور و تورنتو رفت و آمد سخت است و در نتیجه دسترسی به سیستم حمل و نقل عمومی مثل مترو بسیار حائز اهمیت است.

بطور کلی میانگین قیمت خرید هر متر مربع آپارتمان در مرکز شهر  4000 دلار کانادا و در حومه شهر 3000 دلار کاناداست.

هزینه اجاره سوئیت و آپارتمان نیز ماهانه حداقل از 700 دلار کانادا (در حومه شهر) و از 1200 دلار کانادا در مرکز شهر شروع میشود.

هزینه مدارس در کانادا

چنانچه والدین دارای هر نوع اقامت بلند مدت اعم از اقامت کاری، اقامت تحصیلی و … باشند فرزندان میتوانند بطور رایگان در کانادا تحصیل کنند. در غیر اینصورت شهریه مدارس دولتی سالانه 14 هزار دلار کانادا و مدارس شبانه روزی سالانه 34 هزار دلار کاناداست. مخارج تحصیل در کانادا نسبتا گران است.

هزینه خورد و خوراک در کانادا

هزینه یک وعده غذا در یک رستوران ارزان از 17 دلار کانادا به بالاست. البته ئر رستورانهای رنجیره ای مثل مک دونالد میتوان با حداقل 10 دلار نیز سفارش غذا داد. در صورتی که خودتان در منزل آشپزی کنید هزینه تهیه مواد غذایی برای خانواده 4نفره، ماهانه از 500 دلار کانادا تجاوز نخواهد کرد. برای مثال هزینه هر کیلو برنج 4 دلار، یک کیلو میوه از 2 تا 6 دلار، یک عدد نان 2.76 دلار، یک شانه تخم مرغ 3.35 دلار میباشد.

هزینه حمل و نقل در کانادا

تقریبا  در همه جای دنیا مقرون به صرفه ترین روش رفت و آمد استفاده از وسایل نقلیه عمومی است. هزینه بلیط مترو در کانادا در سال 2020 ، 3 دلار است. هزینه تاکسی در کانادا بدای یک کیلومتر 1.83 دلار است. در صورتیکه خودتان اتومبیل داشته باشید میبایست هزینه بیمه ماشین در کانادا و هزینه بنزین در کانادا را نیز در نظر داشته باشید. هزینه بیمه اتومبیل در کانادا ماهانه 500 دلار کانادا میباشد.

هزینه خدمات پزشکی

خدمات پزشکی و درمان اصلی در کانادا برای شهروندان، افرادی که اقامت دائم دارند و همچنین برای پناهندگان رایگان است.

البته این در صورتی است که شما تحت پوشش بیمه خدمات درمانی رایگان در کانادا باشید. برای این منظور میبایست  پس از حضور در کانادا با در دست داشتن مدارک شناسایی وسایر مدارک لازم به اداره بهداشت و درمان استان محل سکونت خود مراجعه کرده، فرمهای مربوطه را پر کنید و تقاضای کارت بیمه درمانی کنید.

شما همچنین میتوانید تقاضای بیمه خصوصی تکمیلی کنید. بیمه خدمات درمانی رایگان دولتی برخی از خدمات را پوشش نمی دهد. بنابراین شما با داشتن بیمه تکمیلی قادر خواهید بود از آن خدمات نیز بطور رایگان بهره مند شوید. همچنین به معالجات تخصصی سریعتر دسترسی پیدا کنید.

در برخی استانها ماننذ بریتیش کلمبیا و اونتاریو، پس از مراجعه به اداره بهداشت و درمان و تقاضای کارت بیمه، دو تا سه ماه باید منتظر بمانید تا بتوانید از این خدمات بهره مند شوید. بنابراین توصیه میشود برای از دست ندادن زمان، بلافاصله پس از ورود به کانادا برای بیمه خود اقدام کنید.

بیمه های درمانی خصوصی موقت نیزمیتوانند راهکار خوبی باشند برای زمانی که در انتظار سپری میکنید.

د صورتیکه تحت پوشش بیمه نباشید مخارج درمان نسبتا گران است. برای مثال حق ویزیت یک پزشک متخصص 100 دلار است که میتوانید آن را نقدا و یا بصورت اعتباری پرداخت کنید. برای هر آزمایش نیز میبایست حدود 40 دلار پرداخت کنید.

سایر هزینه های جانبی

ماهانه حدود 200 دلار کانادا نیز برای مخارج جانبی در نظر بگیرید. برای مثال هزینه تلفن، اینترنت و …. .

نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا